mgr Joanna Górska

Neuropsycholog
Psycholog
Gerontopsycholog
Interwent kryzysowy

Doświadczenie

Z wykształcenia jestem psychologiem oraz pedagogiem. Ukończyłam studia magisterskie z psychologii oraz pedagogiki (o specjalności: Socjoterapia i promocja zdrowia oraz Profilaktyka i interwencja kryzysowa) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Miejskim Centrum Interwencji Kryzysowej w Poznaniu, na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Wojewódzkim Szpitalu dla Psychicznie i Nerwowo Chorych „Dziekanka” oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego. Odbywałam liczne staże i wolontariaty w ośrodkach interwencji kryzysowej w Poznaniu oraz Warszawie, w Środowiskowym Domu Samopomocy czy na Oddziale Neurologicznym i Udarowym w Gnieźnie. Od ponad 6 lat prowadzę Oddział Dzienny Psychogeriatryczny w Gnieźnie.

Ukończyłam studia podyplomowe „Neuropsychologia kliniczna i diagnoza neuropsychologiczna w ujęciu praktycznym” na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz studia podyplomowe „Geriatria i gerontologia z elementami opieki paliatywnej” na Uniwersytecie im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Ukończyłam szkolenie podstawowe z terapii systemowej oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Jestem w trakcie certyfikacji na terapeutę poznawczo-behawioralnego.

Specjalizuję się w pracy z osobami starszymi, ich bliskimi oraz z osobami mającymi problemy neuropoznawcze (zaburzenia pamięci, uwagi i koncentracji, myślenia, mowy). Przeprowadzam specjalistyczną diagnozę funkcji poznawczych oraz rehabilitację neuropsychologiczną. Korzystam z nowoczesnych metod rehabilitacji, najnowszych doniesień naukowych oraz specjalistycznych programów komputerowych. Współpracuję z neurologopedami oraz fizjoterapeutami. Prowadzę psychoterapię osób zmagających się z utratą zdrowia, głównie w wyniku chorób neurologicznych. Korzystam z metod wielu nurtów psychoterapeutycznych, dzięki czemu mogę kompleksowo podejść do problemów pacjenta i dobrać odpowiednie techniki pracy. W obszarze moich zainteresowań zawodowych jest nowoczesne, indywidualne podejście do osób z chorobami otępiennymi. Pracuję w duchu metody Montessori Senior Lifestyle® oraz Positive Approach to Care® .

Pracuję z osobami, które:

  • Mają podejrzenie lub diagnozę choroby otępiennej mózgu

  • Przeszły udar mózgu

  • Doznały urazów czaszkowo-mózgowych

  • Są po operacjach mózgu

  • Mają trudności poznawcze w wyniku niedotlenienia mózgu, nagłego zatrzymania krążenia, chorób wirusowych i bakteryjnych mózgu

  • Zmagają się trudnościami poznawczymi po przebyciu zakażenia Covid-19

  • Zmagają się z trudnościami poznawczymi w przebiegu innych chorób i ich leczenia

Pracuję nie tylko z osobami posiadającymi trudności poznawcze, lecz również z ich bliskimi i opiekunami. Mając świadomość, jak niezwykle trudna jest opieka nad osobą z chorobą neurozwyrodnieniową mózgu oraz jak bardzo brakuje przystępnej wiedzy na temat chorób i postępowania, oferuję opiekunom psychoterapię połączoną z psychoedukacją.

Przyjmuję tylko osoby dorosłe.

Kalendarz

Leczenie

Usługi

Konsultacja neuropsychologiczna |50 minut| – 180 zł

Diagnoza funkcji poznawczych (badanie neuropsychologiczne) |2 x 50 minut| – 400 zł (cena za dwie wizyty)

Rehabilitacja neuropsychologiczna |50 minut| – 160 zł

Poradnictwo dla opiekunów |50 minut| – 180 zł

Pytania i odpowiedzi

Diagnoza funkcji poznawczych

Badanie obecnego funkcjonowania poznawczego, w celu oceny poziomu deficytów oraz zachowanych funkcji. Najczęściej wykonywane po przebytym udarze mózgu lub w diagnostyce chorób otępiennych. Obejmuje wywiad, przeprowadzenie specjalistycznych testów oraz opinię w formie pisemnej. Na wizytę proszę zabrać dokumentację medyczną (w szczególności rezonans magnetyczny lub tomograf komputerowy mózgu) oraz okulary korekcyjne/aparat słuchowy (jeśli pacjent ich używa).

Rehabilitacja neuropsychologiczna

Rehabilitacja zaburzonych funkcji poznawczych powstałych w wyniku uszkodzenia lub operacji mózgu oraz w przebiegu chorób neurozwyrodnieniowych (udar mózgu, choroby wirusowe i bakteryjne mózgu, niedotlenienie mózgu, long-covid, stwardnienie rozsiane, łagodne zaburzenia poznawcze). Rehabilitacja poprzedzona jest diagnozą funkcji poznawczych, prowadzona z wykorzystaniem nowoczesnych metod oraz specjalistycznych programów komputerowych. Na spotkania proszę zabrać okulary korekcyjne oraz aparat słuchowy (jeśli pacjent ich używa).

Konsultacja neuropsychologiczna

Spotkanie dla osób podejrzewających u siebie problemy poznawcze lub dla ich bliskich. Pozwala ocenić zasadność przeprowadzenia diagnozy funkcji poznawczych, nakierować na możliwe przyczyny problemów i dalszą diagnostykę. Konsultacja nie obejmuje badania neuropsychologicznego.

Poradnictwo dla opiekunów

Spotkanie z najbliższą rodziną lub opiekunem osoby chorującej neurologicznie. Ma charakter psychoedukacyjny oraz wspierający.

Tele- i wideokonsultację można umówić poprzez platformę Znany Lekarz, rejestrację online, mailowo lub telefonicznie pod numerem 797 292 877.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny mailowy lub przez komunikatory WhatsApp lub Messenger.

Adres

ul. Katowicka 29/102

Napisz

rejestracja@zdrowieodnowa.com.pl